UCZELNIA:

Szukali chętnych na korki

Spotkanie prowadziła Agnieszka Sowiak, przedstawicielka Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. – Pomysł narodził się już wcześniej, z racji tego, że mamy stałą współpracę z Biurem Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jeżeli chodzi o studentów i strony, które chciałyby zatrudnić żaków do tego przedsięwzięcia, to jest dosyć duże zainteresowanie, ponieważ jest to luka w rynku pracy. To duża możliwość zatrudnienia na cały okres studiów, w dogodnych dla studenta godzinach. Są to korepetycje dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W zależności jakie będzie zapotrzebowanie na konkretne przedmioty, takich korepetytorów firma będzie pozyskiwać – powiedziała Sowiak.
 
O akcji opowiedział też Przemysław Przybyła, przedstawiciel firmy Platu. – Korepetycje oferowane u nas w centrum są przeznaczone od poziomu szkoły podstawowej, do kursu maturalnego. Nawet jeżeli zdarzyłby się student, który chciałby brać udział w korepetycjach, to też mamy na to swój pomysł i radę.
 
– To doskonała okazja, żeby studenci mogli sobie dorobić – uważa Natalia, jedna z uczestniczek spotkania. – Zawsze to jest jakiś rozwój dla mnie, a tak naprawdę chodzi o to, by dorobić sobie do pracy parę złotych, bo jak wiadomo młody człowiek potrzebuje pieniędzy – wyjaśnia Natalia.

Autor: Bartosz Sudorowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00