UCZELNIA:

Szczęśliwy los dla Ciebie i potrzebujących! Akcja studentek UZ

Na Uniwersytecie Zielonogórskim – praca socjalna nie tylko z nazwy. Studentki tego kierunku w ramach projektu socjalnego organizują akcję pomocy dla potrzebującej rodziny.

Urszula Drabek i Julia Jaraczewska wraz z grupą koleżanek wspierają samotną matkę z trójką dzieci. Podopieczną wskazał studentkom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rodzina potrzebuje pomocy w generalnym remoncie mieszkania.

Mieszkanie jest w stanie surowym. Po uwzględnieniu wszystkich warunków i obejrzeniu mieszkania tej pani z asystentką rodziny, stwierdziłyśmy, że jest fajnie, pani komunikatywna i współpraca nam się na razie świetnie układa.Julia Jaraczewska

Dziewczyny wybrały popularną na uczelni formę pomocy. Zorganizują kiermasz ciast oraz loterię fantową. Dochód w całości trafi na remont mieszkania rodziny i zakup sprzętów AGD. Nagrody zaoferowali liczni sponsorzy, m.in. Teatr Lubuski i park trampolin.

Będą ciekawe nagrody: wejściówki do parku trampolin, do teatru, różne gadżety typu powerbanki, pendrive’y. Zachęcamy do wzięcia udziału, a także wsparcia naszej akcji w postaci dostarczenia fantów lub upieczenia ciast na ten kiermasz.Urszula Drabek

Studentki mają również nadzieję, że brać akademicką uda się zaangażować w remont. Chętni do zakasania rękawów mogą np. zgłosić się poprzez wydarzenie na Facebooku lub adres projekt-socjalny@o2.pl.

Loteria i kiermasz ciast odbędzie się 16 stycznia między 9:00 a 17:00. Pojawi się jednocześnie w trzech uczelnianych budynkach: A-8 na kampusie A, A-16 na kampusie B oraz A-22 przy ulicy Energetyków.

Więcej o akcji posłuchacie w całości rozmowy ze studentkami pracy socjalnej.

Godzina Rektorska – Urszula Drabek, Julia Jaraczewska

Zobacz więcej
Back to top button
X