AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: Szczypiorniści budują skład

Za nami bardzo udany sezon w wykonaniu PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zielonogórzanie w rozgrywkach pierwszej ligi zajęli czwarte miejsce, mają za sobą także występ w Akademickich Mistrzostwach Polski, na których zajęli drugie miejsce w kategorii uniwersytetów.

Co teraz? – Zasłużony odpoczynek – mówił trener akademików Ireneusz Łuczak, który był gościem programu Szatnia Akademików.

Mamy już wakacje, ani jednego treningu przed nami nie ma. Może spotkamy się dziś, żeby się pożegnać i przybić piątki. Będziemy odpoczywać do okresu przygotowawczego, który rozpoczniemy 1 sierpnia. Był to dla nich ciężki, ale myślę, że udany sezon.

Myślenie o przyszłości też już jednak jest, bo trwają rozmowy z zawodnikami dotychczasowymi i potencjalnie nowymi.

Mogę powiedzieć, że 70-80% obecnego zespołu będzie i dojdą zawodnicy z zewnątrz. Kadra będzie miała 19-20 osób. Poszukuję zawodników na prawą stronę – rozegranie i skrzydło. Chyba mogę się uśmiechać, bo znalazłem zawodników władających lewą ręką. Zobaczymy, co to będzie. Z obecnymi zawodnikami też jeszcze prowadzimy rozmowy.

Zespół na pewno opuści Adrian Franaszek.

Wraca do Konina i ja życzę mu tutaj wszystkiego najlepszego. I żeby ten jego zespół, w którym zagra osiągał jak najlepsze wyniki. Życzę mu zdrowia i żeby się nie zmieniał, bo to super chłopak. Powodzenia na nowej drodze.

Skład ma być znany najpóźniej do połowy lipca. Cały program Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X