AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: Futsaliści w II lidze wygrali na razie wszystko. Myślą o awansie

Pięć meczów, pięć zwycięstw i pewne prowadzenie w drugoligowej tabeli – tak prezentuje się Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego na półmetku zmagań. Akademicy zdobyli też najwięcej i stracili najmniej bramek.

Pierwszą część sezonu podsumował w programie Szatnia Akademików trener Maciej Górecki. Pochwały są, ale zdaniem szkoleniowca prawdziwa weryfikacja nastąpi w drugiej rundzie.

Na pewno sytuacja, jaka się wytworzyła w tej lidze, czyli cztery mecze u siebie sprawiły, że złapaliśmy pewność siebie. Teraz będzie prawdziwa weryfikacja, kiedy trzeba będzie pojechać dwa razy na Śląsk, zagrać na gorącym terenie w Żarach. Ta druga runda pokaże, na co nas stać. Nie umniejszam zawodnikom, bo wykonali kawał dobrej roboty, ale na wyjazdach zawsze jest ciężko.

Zdaniem trenera najlepsze spotkanie AZS zagrał we Wrocławiu ze Śląskiem, z którym wygrał 5:2. W klubie nie deklarowali chęci awansu przed sezonem, ale sytuacja jest bardzo korzystna. Akademicy mają aż 7 punktów przewagi nad drugim zespołem.

Po pierwszej rundzie jesteśmy na pierwszym miejscu. Nie przegraliśmy meczu, strzeliliśmy dużo bramek, mało straciliśmy. Jesteśmy po pierwszych rozmowach, co robimy w przypadku awansu. Musimy być na to przygotowani. Jeśli się nie uda trudno, ale musimy być gotowi.

Runda rewanżowa ruszy 15 stycznia. Dodajmy, że akademicy w miniony weekend pożegnali się z Pucharem Polski. AZS przegrał w Rudzie Śląskiej z tamtejszym GSM-em 3:6. Cała Szatnia Akademików na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: