UCZELNIA:

Symulacja medyczna nie tylko dla pielęgniarstwa. UZ planuje szkolić też przyszłych lekarzy

Wraz z początkiem nowego semestru studenci pielęgniarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim będą odbywać zajęcia w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej. Ośrodek ten powstał w budynku przy ulicy Energetyków, z myślą o przygotowaniu przyszłych pielęgniarzy do pracy w szpitalu. Uczelnia nie zapomina jednak o studentach kierunku lekarskiego. Dla nich wybudowane będzie Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej.

W centrum znajdą się sale, które będą naśladować szpitalny blok operacyjny czy oddział intensywnej terapii – wyjaśnia Agnieszka Żeromska, kierownik Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej.

To zaawansowane centrum z symulatorem ambulansu, blokiem operacyjnym, salą intensywnej terapii, salą porodową, jak również salami z trenażerami mniej zaawansowanymi, aczkolwiek ważnymi w procesie edukacji. Wartość projektu to ok. 12 milionów na samo wyposażenie. 5,5 miliona – remont, który obejmuje przygotowanie budynku na Energetyków. Będzie to ten sam budynek, w którym zlokalizowane jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. W przyszłości będzie to połączone w jedno Centrum Symulacji Medycznej, tak żeby kadry medyczne mogły się wspierać w ramach jednej edukacji.Agnieszka Żeromska

Według planów uniwersytetu, Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej zacznie działać na początku przyszłego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: