UCZELNIA:

Światowy Dzień Nerek w Urzędzie Marszałkowskim

W niedzielę, 11 marca w Sali Kolumnowej odbędzie się przedsięwzięcie związanie z obchodami Światowego Dnia Nerek. Hasłem tegorocznej edycji jest „Nerki i zdrowie kobiet”.

W ramach tego dnia odbędzie się III Lubuski Zjazd Osób po Przeszczepie Nerek. Celem Światowego Dnia Nerek jest pokazanie społeczności lokalnej, że zmagający się z chorobą nerek, ludzie po przeszczepie są w stanie normalnie żyć i sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Niedzielne wydarzenie w Sali Kolumnowej będzie odbywać się w godzinach od 11:00 do 15:00. Organizatorami są: lekarze i personel medyczny Klinicznego Oddziału Nefrologii i Stacji Dializ Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze Spółka z o. o. oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka”.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze działa już ponad 24 lata i zgodnie ze swym Statutem – pomaga chorym dotkniętym przewlekłą niewydolnością nerek, wspiera rozmaite działania profilaktyczne, lecznicze oraz rehabilitację. Prowadzi akcje informacyjne, mające na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec chorych i gwarantujące im bezpieczny byt.

Światowy Dzień Nerek już po raz trzeci organizowany jest w Zielonej Górze z takim rozmachem. Na całość ŚDN składają się m.in. porady lekarzy nefrologów, ginekologów, endokrynologów, spotkania z osobami dializowanymi i po przeszczepie, zajęcia z dziećmi na temat chorób nerek, pokazy filmów, działania i szkolenia przedmedyczne.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: