UCZELNIA:

Studenci opuszczają akademiki. Co z tymi, którzy nie mają dokąd pójść? [UZ Nawigator, AKTUALIZACJA]

Do wtorku, 17 marca studenci, doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich mają opuścić akademiki Uniwersytetu Zielonogórskiego. To nakaz Zespołu Antykryzysowego uczelni. Wznowił on decyzję, która wcześniej została wstrzymana. Uniwersytet zareagował w ten sposób, ponieważ przy pierwszym komunikacie o opuszczeniu akademików część studentów zaprotestowała – tłumaczy Ewa Sapeńko, rzeczniczka uczelni.

Na uniwersytecie odbyło się spotkanie ze studentami i radami mieszkańców domów studenckich.

Argumenty jednak przekonały studentów, że nie należy ryzykować. W akademikach Uniwersytetu Zielonogórskiego przebywa ponad 1000 osób. W każdym z akademików mieszka po kilkuset studentów. Więc nie pytamy w tym momencie, czy któryś ze studentów zostanie zarażony koronawirusem, tylko kiedy. Jeżeli tylko wydarzy się taka sytuacja, to żaden ze studentów mieszkających w danym akademiku nie będzie mógł go opuścić przez najbliższe dwa tygodnie, bo taki jest okres kwarantanny.<span class="su-quote-cite">Ewa Sapeńko</span>

Osobom, które z powodu trudnej sytuacji życiowej nie mogą opuścić akademików, uczelnia zapewni inne lokum. Wcześniej jednak ci studenci musieli złożyć wniosek do kierowników akademików. W domach studenckich pozostali również obcokrajowcy. Zostaną oni przeniesieni do jednego akademika – „Wcześniaka”.

Na czas tymczasowej wyprowadzki studenci powinni zabrać swoje rzeczy. Jeśli pozostawili coś w pokojach, zostanie to zinwentaryzowane, oznaczone i zdeponowane w magazynie. Uczelnia przypomina, że opuszczenie domów studenckich nie oznacza wykwaterowania. Kiedy sytuacja wróci do normy, studenci będą mogli wrócić do swoich pokoi.

Wszystkie komunikaty związane z funkcjonowaniem Uniwersytetu Zielonogórskiego są dostępne na stronie internetowej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00