UCZELNIA:

Sprawni mimo barier. Gala studentów niepełnosprawnych na UZ

Uniwersytet Zielonogórski znów skoncentruje się na potrzebach i osiągnięciach studentów z niepełnosprawnościami. Podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zobaczymy, jak pokonują wszelkie niedogodności.

W holu budynku A-16 przy alei Wojska Polskiego odbędzie się happening poświęcony życiu bez barier. Trening jazdy na wózku inwalidzkim oraz metody poruszania się po uczelni zaprezentuje Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Fundacje „Szansa dla niewidomych” i „Smile” przygotują natomiast pokaz szkolenia psa przewodnika oraz gier planszowych dla osób z dysfunkcją wzroku.

W Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego zobaczymy zaś sztukę osób niepełnosprawnych. Będzie to wystawa prac plastycznych laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Niepełnosprawnym studentom nieobcy jest także sport. Na uczelni pokażą, jak wygląda gra w goalballa oraz boccię. Warte odnotowania jest to, że w drugiej z dyscyplin nasze studentki – Marlena Przezdzięk oraz Aleksandra Włodarczyk – zdobyły srebrne medale Integracyjnych Mistrzostw Polski.

Gala Rady Studentów Niepełnosprawnych rozpocznie się 5 grudnia o godzinie 10:00 w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X