AZS:UCZELNIA:

Akademicy ugrali tylko seta przeciwko Ikarowi

Trzeci mecz i trzecia porażka AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Drugoligowi siatkarze przegrali w sobotę z Ikarem Legnica 1:3.

Tylko za pierwszą partię akademicy mogą otrzymać pochwały, choć i tam ich gra falowała. AZS prowadził już 19:14, by w końcówce roztrwonić część przewagi i wygrać ostatecznie, nie bez trudu, 25:22.

Zbyt sennie weszliśmy w mecz, ale odwróciliśmy to. Na początku popełnialiśmy zbyt dużo błędów, później udało się je zniwelować.Michał Kroć, Ikar Legnica

Kolejne sety należały już jednak do przyjezdnych. Ikar postawił na stacjonarną zagrywkę, która okazywała się sprawiać problemy zielonogórzanom. Drugą partię goście wygrali do 17. W kolejnych mimo, że AZS dobrze rozpoczynał, w drugiej części seta nr 3 i 4 dominowali już goście. Wygrali kolejno do 20 i 19 oraz cały mecz 3:1.

Brakło sztuki siatkarskiej. Dużo błędów popełniamy w każdym elemencie. Gra jest nerwowa, zagraliśmy na tyle, na ile obecnie nas stać.Robert Sokal, trener AZS UZ

Akademicy problemów szukają w sferze mentalnej.

Wszyscy liczyliśmy na to, że wygramy jakiś mecz. Trenujemy bardzo dobrze, a przychodzi do meczu i “kaszana” jest. Mateusz Szmigiel, AZS UZ

Za tydzień AZS zagra na wyjeździe z Volley-Jelcz Laskowice.