UCZELNIA:

Relacja z inauguracji roku akademickiego

Jako pierwszy przemawiał rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Czesław Osękowski. Skupił się na nowych projektach naukowych, które możemy realizować dzięki pomocom władz naszego województwa. Mówił także o możliwościach i realizacji rozwoju pracowników Uniwersytetu. Przedstawiona została dość szczegółowo struktura Uniwersytetu, rektor wspomniał również o czekających wydziały zmianach.

 
Rektor wspomniał także o osiągnięciach studentów w ubiegłym roku akademickim. Następnym punktem przemówienia była część dotycząca działań zapobiegających utracie przez Uniwersytet tytułu.
 
Na zakończenie rektor podziękował władzom województwa, firmom wspomagającym Uniwersytet za pomoc oraz życzył powodzenia żakom.
 
Następnie przemawiała pani prof. Wiesława Osmańska- Furmanek, Przedstawiła ona wyniki wprowadzanych przez naszą uczelnię programy kształcenia, m.in ECTS. Zobrazowała także system kształcenia, nowe kierunki i wyniki komisji akredytacyjnych. Po przemówieniu Rektor UZ ogłosił otwarcie nowego roku akademickiego 2009/2010
 
Po uroczystym otwarciu przemawiał biskup dr. Stefan Regmunt, Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej.
 
Kolejną osobą przemawiającą na gali była Helena Hatka, Wojewoda Lubuski, która skupiła się na wynikach badań, według których ludzie w województwie lubuskim stanowię niezadowolone społeczeństwo. Prosiła i życzyła wszystkim, aby uniwersytet zrobił wszystko, aby tak już nie było.

Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński w swoim przemówieniu skupił sie na zamiarach i realizacji planów ratowania uczelni przed utratą tytułu oraz o dofinansowaniu uniwersytetu. Wspominał również o konieczności utworzenia kierunku prawa. 

Swoje przemówienie rozpoczął prezydent miasta Zielona Góra, pan Janusz Kubicki. Dzisiejsze wystąpienie podzielił na 2 części. Pierwsza dotyczyła kondycji uczelni, jej struktury i prośby o pomoc w ratowaniu Uniwersytetu. W drugiej prezydent przywitał studentów w nowym roku akademickim.

Parlament Studencki reprezentował jego przewodniczący Marek Harejczak. Odwoływał się do swojego doświadczenia zdobytego na naszym Uniwersytecie. Opowiadał o mieście, uczelni. Mowił o atmosferze i możliwościach wiążących się ze studiowaniem w Zielonej Górze. Wspomniał znacząco o organizacjach uczelnianych, parlamencie i mediach, o możliwościach rozwoju i poszerzania swojej wiedzy nie tylko na zajęciach, również w innych sferach życia.

Autor: Katarzyna Zagożdzon

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00