UCZELNIA:

„Rekrutacja trwa cały rok”. Aegee Zielona Góra zaprasza do siebie

Początek roku akademickiego, to oprócz zajęć w ramach studiów także poszukiwania dodatkowych aktywności. Swoje drzwi dla żaków jak zwykle szeroko otwiera Europejskie Forum Studentów Aegee Zielona Góra.

UZ Factor, Zmagania Akademików czy Dyktando Uniwersyteckie to imprezy, za które odpowiadają właśnie przedstawiciele zielonogórskiej anteny. Projektów jest jednak dużo więcej. Tradycyjne jest też trzydniowe, wyjazdowe szkolenie Local Training Course, w skrócie LTC. Czego można się na nim nauczyć? O tym Konrad Sitarski z zielonogórskiego Aegee.

Student, który pojedzie na LTC, czyli  takie podstawowe szkolenie, dowie się, jak zorganizować dany projekt, jak nim zarządzać, jak kontaktować się z mediami, jak pozyskać fundusze.Konrad Sitarski

Od kwietnia z zielonogórską anteną współpracuje Klaudia Pierzecka, która chciała poszerzyć akademicką działalność o coś więcej niż tylko zajęcia w ramach studiów.

Nie chciałam tylko studiować, chodzić co środę do X-Demona, tylko chciałam działać. Aegee miałam najbliżej swojego akademika, więc to wydała się dla mnie najlepsza opcja. Dużo się tam dzieje, dużo na tym zyskałam. Wydaje mi się, że zmieniłam się na plus. Jestem też bardziej zorganizowana.Klaudia Pierzecka

Kolejna rekrutacja planowana jest w listopadzie po Wszystkich Świętych, ale Aegee zaprasza do siebie przez cały rok. Spotkania ogólne, na które można przyjść, nawet tylko z ciekawości, odbywają się w każdą środę o 20:30 w Akademiku Rzepicha.

Więcej o działalności Aegee Zielona Góra w całej rozmowie z Klaudią Pierzecką i Konradem Sitarskim.

Godzina Rektorska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: