UCZELNIA:

Regina i Czesław Osękowscy w Radiu Index

Jak twierdzi Regina Osękowska akcja z roku na rok zmienia swój charakter. Od dwóch lat jedną ze skuteczniejszych metod jest wpłacanie 1 proc. podatku na rzecz potrzebujących dzieci. – Do tej pory docierają do nas informacje, że jest zainteresowanie osób, które chcą deklarować odpis 1 proc. podatku – wyjaśnia nasza rozmówczyni, która zachęciła wszystkich pracowników i studentów UZ to zaglądnięcia na stronę www.dzieciom.uz.zgora.pl.
 
Drugą ważną sprawą, którą poruszyliśmy w dzisiejszym programie było podsumowanie 2009 roku. Zdaniem Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Czesława Osękowskiego miniony rok był trudny. – Ustabilizowała się sytuacja finansowa uniwersytetu, pomyślne decyzje podjęły władze naczelne państwa, bowiem przesunięto do 2016 roku konieczność uzyskania określonych uprawnień do doktoryzowania. Jednocześnie był to rok trudny, ze względu na kryzys ekonomiczny, który w znacznej mierze dotknął też Uniwersytet Zielonogórski.
 
Nie wiadomo jeszcze ile wyniesie przyszłoroczna dotacja z budżetu. Wiadomo jednak, że w 2010 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie się działo. Zakończy się remont „Wcześniaka” i rozpocznie się budowa biblioteki i Parku Naukowo-Technologicznego.
 
Zobacz zdjęcia

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00