UCZELNIA:

Przyjdź i napisz wiersz. Po prostu! Namawiają studenci z organizacji Gradiam

Koło Naukowe Literaturoznawców, koło „Gildia Demiurga” oraz Koło Naukowe Edytorów i Bibliologów „Rama” to organizacje, które zjednoczyły się po to, aby wspólnie promować literaturę i kulturę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tak powstał Gradiam UZ – grupa entuzjastów fantastyki czy edytorstwa.

Członkowie koła zajmują się organizacją spotkań autorskich, warsztatów edytorskich, a także konkursów literackich. Spotykają się w sali 202 w budynku Wydziału Humanistycznego na kampusie B uczelni.

Zainteresowanie literaturą lub też popkulturą wystarczy. Wystarczy się po prostu nie bać, przyjść do nas i po prostu spróbować, czy nam się to spodoba, czy też nie. Pomimo tego, że jestem na pierwszym roku studiów, nie jest to dla mnie większym problemem, żeby uczestniczyć w spotkaniach, pomaganiu, organizacji konkursów, więc myślę, że dla chcącego nic trudnego.<span class="su-quote-cite">Magdalena Trubiłowicz, zespół kół naukowych Gradiam UZ</span>

Najbliższy konkurs, jaki zorganizuje Gradiam, to „Przyjdź i napisz wiersz”. Zasady są równie proste jak nazwa – wystarczy pojawić się 26 lutego o 12:00 w auli biblioteki uniwersyteckiej.

Konkurs będzie polegał na tym, że w obecności uczestników komisja będzie losowała jeden temat. Właśnie ten temat uczestnicy będą pisali wiersz. Myślę, że jest to bardzo ciekawa forma.<span class="su-quote-cite">Magdalena Trubiłowicz</span>

Do 21 kwietnia trwa natomiast konkurs na opowiadanie w konwencji fan fiction, organizowany przez Gradiam we współpracy z redakcją pisma „Fenix Antologia”. Szczegóły – w całości rozmowy.

Magdalena Trubiłowicz

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00