UCZELNIA:

Przeżyj podróże życia, poznaj przyjazną twarz urzędów – znów o ofercie studiów w Sulechowie

Do 5 lipca potrwa elektroniczna rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. W podjęciu decyzji, który kierunek wybrać, pomagają informacje o ofercie uczelni. Te ponownie przekazuje Wydział Zamiejscowy w Sulechowie, tym razem Instytut Administracji i Turystyki.

Dziś administracja to już nie tylko papierkowa robota. Współczesny urzędnik jest obeznany z systemami informatycznymi, które usprawniają instytucję. Wie też, jak składać wnioski o unijne fundusze. Takim potrzebom odpowiadają specjalności oferowane na administracji w Sulechowie.

W zależności od wybranej po II roku studiów specjalności studenci posiadają dodatkowe umiejętności. Mamy m.in. usługi informacyjne w urzędzie, czyli właśnie e-urząd. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Nasze doświadczenie wskazuje na to, że wiadomości, które studenci nabywają podczas zajęć, wykorzystują we wszystkich zawodach, które podejmują.dr inż. Barbara Jurkowska

– Studia na turystyce to jedna wielka podróż – zachęca do studiowania doc. dr Krzysztof Dzieńdziura. Również ten kierunek ma wymiar praktyczny i wszechstronny. Studenci odbywają praktyki w wielu europejskich krajach i uczą się kontaktu z klientem, zarządzania obiektami wypoczynkowymi oraz poznają techniki marketingu turystycznego. Pomagają w tym również ich własne inicjatywy.

Działa u nas stowarzyszenie turystyczne studentów, które włącza tych, którzy chcą być aktywni w trakcie studiów, mają swoje hobby, które chcieliby rozwijać. Klub proponuje także wiedzę o regionie na szkoleniach i seminariach, ale najważniejsze są wycieczki, rajdy i tego typu formy aktywności. Warto zwrócić uwagę, że są to studia praktyczne i wiele zajęć odbywa się poza salą wykładową. Mamy zajęcia w hotelach, ośrodkach, na szlakach, targi turystyczne.doc. dr Krzysztof Dzieńdziura

Studia na kierunku turystyka umożliwiają pracę w różnorodnych zawodach związanych z podróżami i wypoczynkiem. Może być to przewodnik, pilot wycieczek, rezydent biura podróży czy wychowawca kolonijny.

Szczegóły o kształceniu na kierunkach administracja oraz turystyka i rekreacja – poniżej.

dr inż. Barbara Jurkowska, doc. dr Krzysztof Dzieńdziura

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: