UCZELNIA:

Promocja uczelni przenosi się do sieci. To budujące!

Dzień otwarty Instytutu Budownictwa UZ na Facebooku

Miał się odbyć 8 kwietnia na uczelni, jednak koronawirus zmienił te plany. Dzień otwarty Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego został przełożony na inny termin. Zmieniła się też jego formuła. Ofertę jednostki poznamy w piątek poprzez… portal społecznościowy.

Instytut Budownictwa przygotował wirtualny dzień otwarty. Powstało już wydarzenie na Facebooku, w którym będą publikowane np. informacje o kierunkach studiów.

Chcemy pokazać, jak wygląda nasz instytut, nasze laboratoria. Jakie sukcesy mają nasi studenci, którzy studiują u nas budownictwo oraz drugi, młody kierunek – geoinformatykę i techniki satelitarne. Po prostu chcemy się pokazać, bo przecież trudny czas się kiedyś skończy, wszyscy wrócimy do pracy. I mamy nadzieję, że rekrutacja w tym roku też będzie przebiegała pomyślnie.prof. Maria Mrówczyńska, dyrektor Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego

Instytut przygotował kilkadziesiąt postów, które będzie stopniowo zamieszczał od wczesnego poranka. Jak zauważa prof. Mrówczyńska, organizacja wydarzenia w internecie ma pewne plusy.

Poprzednie spotkanie, które mieliśmy w listopadzie (na którym mieliśmy gości z kilku szkół województwa lubuskiego, to było w sumie 150 uczniów), zaczynało się wykładem. Następnie były pokazy w laboratoriach, ale wtedy trwało to od godziny 9:00 do 13:00, 14:00. I było dla uczniów męczące. Czas w internecie daje nam takie możliwości, że możemy to rozciągnąć. Tych wydarzeń możemy pokazać więcej, możemy się pochwalić większym zakresem naszej działalności.prof. Maria Mrówczyńska

Wirtualny dzień otwarty Instytutu Budownictwa odbędzie się w piątek między godziną 7:00 a 20:00. Niewykluczone, że w przyszłości instytut i uczelnia będzie promować kierunki studiów w ten sam sposób.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: