UCZELNIA:

Na projekty, na pomoce naukowe, na podróże. Zielone stypendia przyznane

100 tysięcy złotych wyłożył w tym roku Klub Radnych Zielona Razem dla studentów i kół naukowych z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas uroczystości w rektoracie uczelni oficjalnie wręczono tzw. zielone stypendia.    

O pieniądze mogli się ubiegać studenci zameldowani w Zielonej Górze, którzy uczą się na kierunkach wskazanych przez radnych, m.in. architekturze, budownictwie, ekonomii, fizyce technicznej i pielęgniarstwie. Główną ideą programu stypendialnego jest zaprezentowanie studentów aktywnych naukowo i społecznie.

Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem

Aspekt społeczny dostrzega również prorektor ds. studenckich, prof. Wojciech Strzyżewski. Wsparcie finansowe od władz miasta uznaje za zachętę do studiowania i pozostania w Zielonej Górze.

prof. Wojciech Strzyżewski

Kwoty przyznanych stypendiów to 3000 zł jednorazowo dla studentów oraz od 600 do 3500 złotych dla kół naukowych. Zapytaliśmy więc, na co zostaną przeznaczone otrzymane środki i czy warto składać wniosek o stypendium.

studenci o stypendiach

przedstawiciele kół naukowych o stypendiach

Łącznie wsparcie finansowe otrzymało 25 studentów oraz 14 kół naukowych. Z radnym Andrzejem Bocheńskim, prof. Wojciechem Strzyżewskim oraz studentami i przedstawicielami kół naukowych rozmawiała Karina Nicińska.

Poniżej publikujemy zdjęcia z prezentacji kół naukowych wykonane przez Karolinę Szumilas, studentkę pielęgniarstwa z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00