UCZELNIA:

Prof. Marian Miłek o konsolidacji: ogromna praca, która będzie trwała

W Sulechowie po raz pierwszy zainaugurowano rok akademicki 2017/2018 już w formie Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W Sulechowie po raz pierwszy zainaugurowano rok akademicki 2017/2018 już w formie Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Historyczną uroczystość otworzył prof. Marian Miłek, który był rektorem PWSZ w Sulechowie, a dziś jest dziekanem Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prof. Miłek powitał JM rektora prof. Tadeusza Kuczyńskiego słowami: „jest pan u siebie”. W rozmowie z Akademickim Radiem Index prof. Miłek powiedział, że ogrom pracy został wykonany, aby uczelnie się połączyły, natomiast jeszcze więcej pracy i wyzwań jest przed władzami uczelni i pracownikami.

rozmowa z prof. Marianem Miłkiem

Tuż przed uroczystością Akademickie Radio Index rozmawiało również z rzeczniczką uczelni Ewą Sapeńko, która przyznała, że w Sulechowie też przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego czują się jak u siebie.

rozmowa z Ewą Sapeńko

„Majstersztykiem” nazwał konsolidację obu uczelni burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, który uważa, że to bardzo rozsądne rozwiązane, które da wymierne korzyści.

rozmowa z Ignacym Odważnym

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: