UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Prezydent podziękował byłemu rektorowi. „Uczelnia bardzo się zmieniła”

W czwartek, 1 października uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. W dobie koronawirusa ograniczona i dla wielu do zobaczenia wyłącznie w internecie, ale mimo utrudnień nie powinna stracić nic ze swojej podniosłej atmosfery.

To właśnie na niej nastąpi uroczyste przekazanie insygniów władzy rektorskiej. Nowy rektor, prof. Wojciech Strzyżewski odbierze je od prof. Tadeusza Kuczyńskiego, który uczelnią rządził przez ostatnie 8 lat. I za te dwie kadencje byłemu już rektorowi dziękował w mijającym tygodniu prezydent Janusz Kubicki.

Ja chciałem podziękować temu, który przez 8 lat prowadził przez ten ocean łódkę z napisem “Uniwersytet Zielonogórski”. Cieszę się bardzo z tego spotkania, myślę, że każdy z nas jest dumny z tego, co udało się panu rektorowi dokonać. Poprzeczkę podniósł wysoko, nowy rektor, pan prof. Strzyżewski będzie miał trudne zadanie, ale wiem, że da radę.

Podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miasta podsumowano ostatnie 8 lat życia uczelni, gdy władał nią prof. Kuczyński.

Jakie były początki w strefy w Nowym Kisielinie? Jak to wygląda dzisiaj? Rozmawialiśmy o kierunkach, które powstały przez te 8 lat. Jakbyśmy popatrzyli, gdzie był, a gdzie jest uniwersytet, to zmiana jest duża. Dlatego chciałem panu rektorowi podziękować. Współpraca pana profesora z naszym miastem będzie, ale już w innej formie.

Prof. Kuczyński rządził uczelnią od 2012 roku. Objął funkcję rektora po prof. Czesławie Osękowskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: