UCZELNIA:

Poradnia językowa na UZ

Przedsięwzięciem pokieruje znany językoznawca i popularyzator kultury języka polskiego prof. Marian Bugajski we współpracy z innymi zielonogórskimi językoznawcami. – Dostaję dużo maili od ludzi zainteresowanych. Myślę, że potrzeba jest społeczna po prostu. Jest duże zainteresowanie problematyką językowa – tłumaczy powstanie poradni prof. Marian Bugajski.
 
Polonista z Uniwersytetu Zielonogórskiego jeszcze nie wie czego będą dotyczyć pytania zielonogórzan. Wie natomiast z czym najczęściej borykają się Polacy. – Jeśli chodzi o tę problematykę, taką poprawnościową to mojego doświadczenia wynika, że największe trudności Polacy mają ostatnio z fleksją, z odmianą wyrazów, a w szczególności z odmianą nazwisk – wylicza prof. Marian Bugajski.
 
Działalność poradni startuje pierwszego października. Językoznawcy będą dyżurować codziennie między 13:00 a 14:00, pod numerem 068 328-31-40. O szczegółach działalności poradni dowiecie się też zaglądając na stronę Instytutu Filologii Polskiej na www.ifp.uz.zgora.pl.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00