UCZELNIA:

Podczas inauguracji powiedzieli…

 – Z okazji inauguracji nowego roku akademickiego pracownikom i studentom życzę wielu sukcesów i wszelkiej osobistej pomyślności – dodał rektor. Później pojawiły się pochwały i deklaracje wsparcia. Zaczęło się od wojewody lubuskiego Heleny Hatki, która zapewniła, że zacznie lobbować na rzecz naszej uczelni w administracji centralnej. – Mam nadzieję, że Uniwersytet Zielonogórski dalej będzie się rozwijał tak intensywnie, wykorzystując szansę, którą otrzymał od samorządu i otrzyma, mam nadzieję od rządu, bo w tym momencie publicznie deklaruję, że od dzisiaj będę wspierała Uniwersytet Zielonogórski z dużym zaangażowaniem i sercem – powiedziała Helena Hatka.
 
– Jestem absolwentem tej uczelni i jestem z tego dumny – powiedział Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry w czasie inauguracji roku akademickiego. Kubicki obiecał też wsparcie dla UZ. – Panie Rektorze, Pan wie, że miasto pomagało i dalej będzie robiło wszystko, aby Uniwersytet w obecnym kształcie funkcjonował. Aby ta nazwa nie zniknęła z miasta, nie zniknęła z mapy województwa – zadeklarował Kubicki.
 
Do korzystania z życia studenckiego zachęcał Marek Herejczak, przewodniczący Parlamentu Studenckiego. – Chciałbym, abyście w trakcie nauki zwrócili uwagę na szerokie możliwości, jakie daje uczelnia w zakresie działalności studenckiej. Dlatego zachęcam gorąco do udziału we wspomnianych licznych kołach naukowych i naszych mediach studenckich. Praca w zespole, sprawdzenie siebie w realizacji projektów, pozytywnie uzupełnią dorobek naukowy – zachęcał przewodniczący PSUZ.

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00