UCZELNIA:

Piszesz bez błędów i masz literacki talent? „Gradiam UZ” ma coś dla ciebie!

Dyktando Akademickie na Uniwersytecie Zielonogórskim jest już tradycją uczelni. Co roku profesor Marian Bugajski przygotowuje dla zawodników tekst pełen ortograficznych zagadek. Czy będą to wyrazy z obcych języków, a może słowa z pisownią łączną lub rozdzielną? To jeszcze pozostaje tajemnicą. Możemy jednak zdradzić, jak w tym roku będzie wyglądać dyktando.

Do tej pory konkurs organizowało Europejskie Forum Studentów AEGEE Zielona Góra. Teraz zaangażował się w niego również zespół kół naukowych „Gradiam” Uniwersytetu Zielonogórskiego. Skąd ta zmiana?

Do naszego koła oprócz, można powiedzieć, fanatyków popkultury, uczęszczają osoby, które są między innymi na specjalizacji pisanie kreatywne. Można powiedzieć, że wszyscy razem wyszliśmy z inicjatywą, aby organizować Dyktando Akademickie.Magdalena Trubiłowicz, zespół kół naukowych „Gradiam”

Dyktando ma formę otwartą – może więc uczestniczyć w nim każdy. Wystarczy przyjść w czwartek, 14 marca na godzinę 10:00 do biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyktando Akademickie odbędzie się pod patronatem Rady Języka Polskiego.

Równocześnie „Gradiam” organizuje konkurs na opowiadanie w stylu fan fiction, na który wciąż można przesyłać swoje prace. Adres to literackikonkurs@europe.com, a termin mija 21 kwietnia.

Jest to konkurs organizowany pod patronatem honorowym czasopisma „Fenix Antologia”. Polega on na tym, aby napisać opowiadanie w konwencji fan fiction z wykorzystaniem wykreowanych bohaterów, motywów. A za stylizację uważamy na przykład posługiwanie się podobnym językiem co autor oryginału, kreację bohaterów czy wykorzystanie tego samego schematu fabularnego co w oryginale.Magdalena Trubiłowicz

Dodajmy, że zespół kół naukowych Gradiam ma swoją siedzibę na Wydziale Humanistycznym UZ. Jego członkowie spotykają się w sali 202 w budynku A-16 przy alei Wojska Polskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00