UCZELNIA:

Pisanie listów ”U Ojca”

Więcej na ten temat powiedział nam Radosław Szewców jeden z wolontariuszy akcji. – To jest impreza, mająca na celu uwolnienie więźniów sumienia z całego świata. Są to osoby uwięzione w prawdziwych więzieniach za wygłaszanie swoich poglądów w krajach niby-demokratycznych. Jest to bardzo przykre, bo te osoby są często torturowane, są łamane prawa człowieka. Piszemy listy na całym świecie, to jest ogólnoświatowa akcja i wysyłamy te listy w obronie tych ludzi do oficjeli w każdym kraju, który łamie te prawa (do prezydentów, ministrów spraw wewnętrznych, ministrów spraw zagranicznych). Udział w tej akcji może wziąć każdy, absolutnie każdy, kto zechce poświęcić 10- 15 min na napisanie listu – wyjaśnił Radosław.
 
Pytaliśmy także studentów oraz uczestników przedsięwzięcia o ich wrażenia na temat maratonu (ich opinie znajdziecie poniżej).
 
Ty też możesz pomóc! Wyślij SMS o treści “List” pod numer 72 515. Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na wysyłkę listów w obronie więźniów sumienia i obrońców praw człowieka. Zapraszamy również do klubu „U Ojca” gdzie z pomocą wolontariuszy można napisać list.

Autor: Piotr Korzeniewski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00