AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarze ręczni: Jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej

Cztery zwycięstwa i dwie porażki – to bilans piłkarzy ręcznych PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w I lidze.

W miniony weekend akademicy przegrali w Kątach Wrocławskich z SPR-em 24:28. Zielonogórzanie są tuż za podium, ale w tabeli jest spory ścisk. Dziś w programie Szatnia Akademików gościliśmy Adama Stępnia i Aleksandra Osajdę. Ten drugi twierdzi, że liga w tym roku jest mocniejsza.

Spadła Legnica z ligi centralnej, czołowe zespoły się powzmacniały, a młodzież, która się ogrywała jest w tym roku na wyższym poziomie, więc powiedziałbym, że liga jest mocniejsza niż w tamtym roku. Nasz start jest o wiele mocniejszy niż rok temu. Daje to pozytywne spojrzenie na naszą pracę i to może być dla nas udany sezon.

Już w niedzielę zielonogórzanie zmierzą się z Grunwaldem Poznań. Rywal ma bilans 3-3. Adam Stępień jest przekonany, że akademików czeka bardzo trudne spotkanie.

Nasze mecze z Grunwaldem są bardzo emocjonujące. Wynik rozstrzyga się dopiero w ostatnich minutach. Podobnie, jak my zmienili skład. Jest dużo nowych zawodników, którzy stanowią o sile. Na pewno spodziewam się szybkiej w ataku i mocnej w obronie gry.

Mecz w niedzielę w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana o 18:00. Transmisja z tego spotkania do zobaczenia u nas link poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00