UCZELNIA:

Oto twórcy najlepszych kartek świątecznych! UZ nagrodził dzieci za pomysłowość

Wymiana świątecznych życzeń pomiędzy różnymi instytucjami nie jest niczym niezwykłym. Uniwersytet Zielonogórski stara się jednak nadać tej tradycji wyjątkowego wymiaru. Dlatego co roku odbywa się konkurs na kartkę świąteczną, w którym biorą udział dzieci pracowników uczelni.

Tegoroczna edycja okazała się rekordowa. Wpłynęło na nią 285 prac plastycznych. Jurorzy stanęli przed niełatwym zadaniem, bo z takiej ilości musieli wybrać 8 najciekawszych projektów kartek.

Jak co roku, są cztery kategorie wiekowe: 3-5, 6-9, 10-13 i 14-16. Myślę, że wybór tych kartek jest zawsze trudny, ale dokonuje się dzięki jurorom, którzy są powoływani. W tym roku był to Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Techniki prac są różne, co roku pojawiają się prace coraz ładniejsze i coraz trudniejsze.Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierownik Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego

Największą grupą uczestników konkursu były dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Trafiła się jednak także młodzież, dla której to ostatni moment, by pokazać swoje zdolności plastyczne.

Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie, ponieważ mam już 16 lat i niestety nie będę już miała okazji. Stwierdziłam, że jeżeli ma to być ostatni raz, to moja kartka musi być jak najlepiej zrobiona. I udało się wygrać. Chciałam zrobić oryginalną kartkę. Natchnęły mnie widziane kiedyś żarówki, w których były różne przedmioty. Stwierdziłam, że mogłabym zrobić taką wersję świąteczną.Alina Kobyłecka, laureatka konkursu na kartkę bożonarodzeniową

Dla niektórych dzieciaków udział w konkursie powoli staje się rodzinnym zwyczajem. Idą w ślady swojego starszego rodzeństwa, które także w nim uczestniczyło. Tak było np. w przypadku Hani Kotlarskiej.

W tym roku są bardzo fajne nagrody. Bardzo się cieszę, że wygrałam ten konkurs. Myślę, ze moja praca wygrała, bo była na niej dziewczynka, która patrzy przez okno i widzi Mikołaja.Hania Kotlarska, laureatka konkursu na kartkę bożonarodzeniową

Zwycięskie prace zostały wydrukowane w formie kartek świątecznych, które Uniwersytet Zielonogórski rozesłał do zaprzyjaźnionych firm, osób i instytucji. Można je zobaczyć również w galerii rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Licealnej. Wystawa będzie dostępna do połowy stycznia.

Finałowi konkursu w hali sportowej przy ulicy prof. Szafrana towarzyszyły świąteczne zabawy i kącik warsztatowy. Dzieci samodzielnie wykonywały m.in. bożonarodzeniowe dekoracje.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00