AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Ostatnia Szatnia Akademików przed wakacjami: W AZS-ie praca wre

Rozmowy kontraktowe z zawodnikami, składanie do związków odpowiednich dokumentów – tak obecnie wygląda rzeczywistość AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, o czym mówił w ostatnim przed wakacjami programie “Szatnia Akademików” dyrektor biura klubu Marek Lemański.

Rozgrywki ligowe już za akademikami, ale teraz nie czas na odpoczynek, tylko na myślenie o przyszłości.

Teraz w biurze klubu praca wre. Trzeba przygotować aplikacje do lig, tych lig mamy pięć. Podpisujemy kontrakty z zawodnikami. Pracy jest bardzo dużo. Dwa dni temu zakończył się ostatni camp w sekcji piłki siatkowej, trenerzy kompletują skład osobowy. W ubiegłym tygodniu zakończył się termin składania dokumentów na grę w I lidze futsalu. Termin zgłoszeń upłynął też, jeżeli chodzi o piłkę ręczną. Jesteśmy na etapie rozmów z zawodnikami i trenerami.

– Jeśli chodzi o poszczególne związki sportowe, ten piłkarski jest najbardziej wymagający – dodaje Marek Lemański.

Zmieniło się to, że musimy zgłosić nie jedną, a dwie drużyny młodzieżowe. Jedna musi być w kategorii U17 lub U19, a druga w młodszej. Prowadzę rozmowy z drużynami, które będą chciały zagrać w futsal. Rozmawiam z różnymi klubami. Koszty poniesie nasz klub. Znam trenerów, wiele lat w piłce nożnej pracowałem.

Cała rozmowa do zobaczenia na wZielonej.pl. W niej o rozmowach z zawodnikami wszystkich ligowych sekcji. Przypomnijmy, nowością będzie sekcja żeńska siatkarek, niewykluczony jest także koszykarski zespół. Po szczegóły odsyłamy do całego programu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X