UCZELNIA:

Nie wiesz, czy nadajesz się do wymarzonej pracy? Biuro Karier proponuje testy kompetencji

Umiejętność kierowania zespołem, odporność na stres, sumienność – te i wiele innych kompetencji przydaje się w niejednej pracy. Często są to zdolności wręcz wymagane przez pracodawców. Jak zatem uniknąć nieprzyjemnego zderzenia z rzeczywistością i nie rozczarować się tym, jak wygląda praca w danym zawodzie? Najlepiej zawczasu sprawdzić swoje predyspozycje.

Taką możliwość daje Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, które zachęca do wypełnienia internetowych testów kompetencji. Aby to zrobić, wystarczy nam dostęp do sieci i odpowiednia ilość czasu.

Trzeba na jeden test, który wypełniamy on-line (więc wypełniamy sobie, gdzie chcemy – w pokoju, w pokoju w akademiku, w bibliotece), mieć przynajmniej 20 minut, żebyśmy mogli na spokojnie ten test rozwiązać. To nie jest tak, że będziemy musieli – przynajmniej w testach diagnozujących cechy osobowościowe – nie wiadomo co wymyślać. Po prostu mamy podsunięte gotowe odpowiedzi i wybieramy właściwą: czy zgadzamy się czy nie, raczej nie czy raczej tak.Lilia Smoła, kierownik Biura Karier

Aby skorzystać z testu, należy najpierw wypełnić formularz na stronie Biura Karier. Po jego wysłaniu otrzymamy link aktywacyjny, który będzie ważny przez jeden dzień. Testy sprawdzają nasze umiejętności społeczne, poznawcze, pozwalają też określić cechy osobowości.

Na przykład w skład baterii diagnozujących cechy osobowościowe wchodzą testy na ambicje kierownicze, aprobatę społeczną, asertywność, działanie i myślenie, elastyczność, entuzjazm, czy jesteśmy manipulatorami, czy można nami manipulować. Trzeba wiedzieć dużo o sobie, zresztą prawie przy każdym procesie rekruterzy pytają nas o mocne i słabe strony.Lilia Smoła

Wynik testu może zasugerować nam, czy powinniśmy np. zmienić branżę albo które oferty zatrudnienia przyjmować, a które odrzucać. Pomaga też ustalić, jakie są nasze motywacje do podjęcia pracy.

Testy kompetencji będą dostępne poprzez stronę Biura Karier do grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: