UCZELNIA:

Nauka prosto z Madery. „Twórcy marzeń” zagoszczą w kolejnych zielonogórskich przedszkolach

Inwestowanie w przyszłość dzieci dla przyszłości Europy to idea, jaka przyświeca projektowi „Twórcy marzeń”. Akcja wymyślona w Portugalii trwa również w Polsce, a realizuje ją Uniwersytet Zielonogórski.

Cel projektu to stworzenie nowej metody nauczania rozwijającej kreatywność i różne obszary inteligencji dziecka. Środkiem jest natomiast nauka języków i nowoczesnych technologii, np. projektowania na drukarce 3D.

– Pomysł jest taki, że dzieci będą uczyć się obsługi drukarki 3D. Wszystko w języku angielskim, czyli uczą się profesjonalnego języka w jego naturalnym środowisku. Co jeszcze – bez względu na to, jaką technologię obsługujesz, uczysz się planowania, tworzenia, sprzątania po tym i prezentowania. A czy to jest drukarka 3D, czy jeszcze coś innego, co zostanie wymyślone w przyszłości, to nie ma znaczenia – tak założenia projektu opisuje dr Marzanna Farnicka, koordynatorka akcji na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Plany związane z „Twórcami marzeń” to m.in. wizyta zagranicznego zespołu projektowego w Zielonej Górze we wrześniu 2018 roku, a także podsumowanie działania w roku 2019. Koordynatorzy z Portugalii i Hiszpanii przyjrzą się realizacji projektu w Polsce, a także poznają różnice kulturowe.

We wrześniu tego roku rozpoczną się za to zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Obecnie poszukiwani są partnerzy projektu, m.in. studenci chętni do prowadzenia zajęć w zielonogórskich przedszkolach.

Szczegóły projektu „Twórcy marzeń” – w całości audycji.

Godzina Rektorska – dr Marzanna Farnicka

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: