UCZELNIA:

Mnóstwo ofert pracy, staży, praktyk i… skanowanie stóp. Targi Pracy na UZ już dziś!

Zaczęło się w 2003 roku, od dziesięciu wystawców. Dziś Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim to impreza znacznie bogatsza, bo przyciąga już nawet kilkadziesiąt firm i ekspertów. Wszystko po to, by studenci mogli znaleźć jak najlepszą ofertę pracy albo dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji w przedsiębiorstwach.

Na targach możemy spodziewać się firm z branży IT, motoryzacyjnej, budowlanej, spożywczej czy bankowej. Będą to wystawcy z Zielonej Góry i województwa lubuskiego, ale także Wrocławia, Szczecina czy z Niemiec. Choć wiele ofert praktyk, pracy czy staży będzie skierowanych do studentów kierunków technicznych, kierownik Biura Karier – Lilia Smoła, radzi humanistom, by się tym nie zrażali.

Chciałabym uczulić studentów humanistów, którzy czasem wchodzą na naszą stronę i mówią: „a, tu produkcja przemysłowa, tutaj logistyka, tutaj bankowość – nie ma nic dla mnie”. Nieprawda, każda z firm, która funkcjonuje na rynku, potrzebuje również humanistów. Na szczęście wśród przedsiębiorców jest coraz większa wiedza na ten temat.Lilia Smoła

Ze względu na obecność firm z Niemiec, na targach mile widziani są studenci, którzy znają język niemiecki. Mogą zaangażować się w pomoc przy organizacji wydarzenia, za co otrzymają zaświadczenie.

Pracownicy firm poprowadzą dla studentów wykłady i warsztaty, na których wyjaśnią, jak wygląda ich praca czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Znajdzie się również miejsce na strefę chillout, na której przedsiębiorstwa przygotują dla studentów rozmaite atrakcje.

W tym roku również będzie strefa chillout, nawet troszkę większa niż w ubiegłym. Jak zwykle będzie można odpocząć, poczekać, wypić kawę czy herbatę, poczekać aż zwolni się miejsce przy interesującym nas stanowisku. A nawet, co ciekawe, będzie można zeskanować własną stopę. Ale nie będę teraz zdradzać, po co tę stopę będziemy skanować. Zapraszam na targi, zobaczycie państwo.Lilia Smoła

Dzisiejsze Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim potrwają do 14:00. Wystawców i ekspertów zobaczycie na terenie Wydziału Mechanicznego przy ulicy prof. Szafrana.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: