UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Młodzi mają głos! Debata o lesie i mieście już jutro

„Miasto w lesie. Szanse i zagrożenia dla miasta otoczonego lasami, dla lasów sąsiedztwie miasta”  – taki tytuł nosi debata oksfordzka, która w środę odbędzie się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Dyskutować będą studenci z naszej uczelni oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O szczegółach mówi prof. Marta Skiba z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zielona Góra będzie miała dwa zespoły – ekologów, architektów i urbanistów, a z Poznania będą leśnicy. Szanse i zagrożenia to z jednej strony zrównoważony rozwój, ale też zmiany klimatyczne. Jest to bardzo ważny element, który należy przedyskutować, zwłaszcza, że nie ma jednej racji i jednej prawdy.

W trakcie debaty studenci odniosą się też do ankiety na temat oczekiwań społecznych, dotyczących rozwoju miasta i zagospodarowania przestrzeni, którą wypełniali zielonogórzanie. Wstęp na debatę jest wolny, na scenie głos będą mieli młodzi ludzie.

Uciekamy od polityki, chcemy, aby racje młodych ludzi, którzy będą stanowić nasze społeczeństwo, były najważniejsze. Dobrze by było, żeby wybrzmiały wszystkie problemy, widziane oczami młodych ludzi.

Debata rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 13:00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00