UCZELNIA:

Maskotka lub komiks za spełnione marzenie o ogrodzie. Świąteczny kiermasz artystów [UZ Nawigator]

Ceramika, grafiki i przytulanki mogą być dobrymi pomysłami na prezent. Zwłaszcza, jeśli są niepowtarzalne i wykonane ręcznie. Takie właśnie prace tworzą studenci Instytutu Sztuk Wizualnych UZ. Zaprezentowali je na świątecznym kiermaszu.

Przedmioty powstawały na zajęciach lub w czasie wolnym. Każdy był unikalny.

Jest dużo bardzo ciekawej ceramiki w nieoczywistym kształcie. Dla mnie to też jest niesamowicie ciekawe, dlatego że nie można znaleźć takich rzeczy w sklepie. Są też handmade’owe kolczyki. Są wydruki moich koleżanek – ich plakaty, prace ze studiów. A ja przywiozłam wydawane przez siebie komiksy. Jest ze mną parę moich książeczek i historii.Weronika Dobrowolska, autorka komiksów

Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy na odnowę patio przed budynkiem wydziału. W tym miejscu ma powstać ogród sztuki.

Robimy projekt z moimi koleżankami. Zbieramy właśnie na ten cel pieniądze ze sprzedaży książek. Mam nadzieję, że uda nam się uzbierać i będzie zagospodarowany teren, który w tej chwili jest w trochę opłakanym stanie. Będziemy robili tę część zieloną, będziemy ją przerabiali na miniogród zen. Będzie jeszcze remont ławek i zakup leżaków na wiosnę i lato.Piotr Firlej, Koło Naukowe „Wspólna Przestrzeń”

Ogród przy ulicy Wiśniowej będzie miejscem wypoczynku i inspiracji dla studentów, wykładowców oraz mieszkańców.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00