UCZELNIA:

Listy kandydatów zamknięte

Niestety po raz kolejny nie udało się zapełnić wszystkich miejsc na kartach do głosowania. – Nie jest źle moim zdaniem. Z tego względu, że brakuje w Parlamencie tylko jednej osoby z Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Trochę mnie dziwi ten rezultat z tego względu, że na tym wydziale jest największa liczba studentów. Jednak są pojedyncze braki, więc nie jest aż tak najgorzej bo jeszcze 2 dni temu ta sytuacja była naprawdę zła. Z tego względu, że jeżeli chodzi o Sąd Koleżeński, bądź też odwoławczy Sąd Koleżeński to nie było żadnej kandydatury. Więc trzeba cieszyć się tym co mamy – mówi Jowita Łoin, przewodnicząca Studenckiej Komisji Wyborczej.

Jej zdaniem kolejne wybory uzupełniające byłyby stratą czasu i pieniędzy. Przypomnijmy, że głosowanie rozpocznie się w środę 20 stycznia o godzinie 9:00. Razem z kartami do głosowania studenci dostaną też ankietę bachanaliową, w której będą mogli wypowiedzieć się na temat tegorocznego święta studentów.

Autor: Kamil Żeberski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Początkowo chęć wzięcia udziału w wyborach można było zgłosić do 10 listopada, jednak z powodu małej  liczby zainteresowanych termin ten przesunięto. Do wczoraj można było złożyć swoją ofertę. Jak sytuacja wygląda dziś? – Doszły kandydatury. Może nie ma obsadzonych wszystkich stanowisk, ale część braków zakompletowano – ujawniła Jowita Łoin, szefowa Studenckiej Komisji Wyborczej, której najbardziej zależało na skompletowaniu chętnych do Studenckich Rad Akademików: – Niemalże wszystkie akademiki są obsadzone, fakt, że nie trzema osobami, jak to być powinno, toteż w tym wypadku wybory uzupełniające mogą okazać się konieczne. W każdym razie jest lepiej niż wcześniej, więc to przedłużenie miało sens. – Tylko Vicewersal nie ma jeszcze chętnych do rady.

Przypominamy, że wybory odbędą się 25 listopada. Głosować będzie można od 9:00 do 14:00 na obu Campusach. Komisja Wyborcza już dziś wywiesi listy kandydatów.

Autor: Alicja Szafran

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00