AUDYCJE 96 FM:UCZELNIA:

Liczby nie stanowią dla niej problemu. Elżbieta Turowska w gronie Absolwentów Extra

Dla jednych matematyka to trudna nauką dla innych liczby nie stanowią problemy. Do tego drugiego grona należy Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego Elżbieta Turowska. Na swoim koncie ma dyplom ukończenia studiów na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii.

Królową nauk pasjonuje się od dziecka. Uwielbia liczyć oraz rozwiązywać matematyczne problemy. Już na pierwszym roku postanowiła wykorzystując różne metody nauczania pomóc uczniom w zrozumieniu liczy czy kolejności działań.

Jeżeli chodzi o matematykę w takim okresie podstawowym, to myślę że dla dzieci bardzo interesująca jest geometria, a nie liczenie. Od małego dzieci widzą figury interesują się kształtami. Staramy się u nas na wydziale, instytucie organizować dni otwarte czy warsztaty dla dzieci żeby zainteresować ich matematyką.

 

Obecnie prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Zielonogórskim z algebry oraz analizy, w pracy naukowej jest na samym początku drogi.

W kwestiach pracy naukowej raczkuje. Tutaj jest przejście na inny grunt ze strony dydaktycznej na stronę naukową. A zajmuję się grafami kontynuując temat mojej pracy magisterskiej.

Więcej o sylwetkach Absolwentów Extra na stronie Biura Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00