UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Lekarze z UZ zaraz pójdą w świat. „Połowa zostanie w Lubuskiem”

Radość i duma towarzyszyły w sobotę studentom, ich rodzinom i wykładowcom. W Lubuskim Teatrze odbyła się gala absolutoryjna drugiego rocznika kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Rocznika wyjątkowego, który kształcił się w czasie pandemii koronawirusa. Mówi prof. Maciej Zabel prorektor ds. Collegium Medicum, z którym rozmawiał Mateusz Kasperczyk.

To dla nich też była szansa, że mieli więcej do czynienia z medycyną praktyczną. Zobaczyli nie tylko sukcesy, ale też problemy, które nauczyli się rozwiązywać. Nabrali takiego klinicznego obycia. To dla nich było ważne. Odchodzą, ale mamy nadzieję, że z uczelni, a nie z lubuskiego.

W gronie absolwentów jest m.in. Jakub Szczepański, który podkreślił, że połowa absolwentów swoją przyszłość zawodową wiąże z naszym regionem.

Na pewno duża ulga i satysfakcja. Te sześć lat było bardzo wymagające dla nas wszystkich. Myślę, że około połowy rocznika chce zostać w Lubuskiem. Jedni w Zielonej Górze, inni w Nowej Soli, jeszcze inni w Gorzowie, także w ościennych miastach.

– Odczuwam ogromną radość z sukcesu studentów. Cieszę się, że nam zaufali – mówiła z dumą prof. Agnieszka Ziółkowska, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Należy podkreślić, że nasi dzisiejsi absolwenci zdali już Lekarski Egzamin Końcowy, jeszcze przed ukończeniem studiów i zajęli drugą lokatę w kraju. Jestem przekonana, że nie pogorszą tego wyniku, a jeszcze może go polepszą w sesji jesiennej.

Dodajmy, że dyplomy lekarza odebrało 82 studentów medycyny studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00