LUBUSKIE:UCZELNIA:

Lekarze mają głos. Rada Klinicystów pomoże w sprawach szpitala

Kto zna potrzeby szpitala lepiej niż sami lekarze? Uniwersytet Zielonogórski i samorząd województwa chce poznać ich opinię w kwestiach ważnych dla rozwoju opieki medycznej. Powstała więc Rada Klinicystów – grono piętnastu lekarzy, które będzie pełnić funkcję doradczą.

Rada ma już za sobą pierwsze posiedzenie. Jej przewodniczącym został prof. Łukasz Dzieciuchowicz, kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Naczyniowej. – Powołanie tej rady jest zwieńczeniem naszych poszukiwań w celu utworzenia dobrego zespołu – przyznaje marszałek Elżbieta Polak.

Dla mieszkańców najważniejszy jest dobry lekarz. Tak naprawdę infrastruktura, sprzęt wysokospecjalistyczny – to powinno być. My powinniśmy to przygotować, sfinansować – takie jest zadanie samorządu jako organu prowadzącego szpitale. Ale najważniejsi są lekarze. Bez kadry wysokospecjalistycznej, również kadry naukowej dla kierunku lekarskiego, leczenie w regionie było niemożliwe. Była wielka migracja – pacjenci, gdy chcą się wyleczyć, poszukują dobrego lekarza, mistrza. Taki dobry zespół już mamy tutaj w szpitalu.

W skład Rady Klinicystów weszli specjaliści m.in. z dziedziny chirurgii, radioterapii, neurologii i pediatrii. Inicjatywę utworzenia organu doradczego dla samorządu i uniwersytetu podjął Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego.

Budowanie strategii, którą zarząd szpitala ustala wspólnie z właścicielami, wymaga głęboko merytorycznych konsultacji. Oczywiście mamy dyrektora do spraw metodycznych, lekarza naczelnego, ale w moim przekonaniu to trochę za mało. Potrzebna jest wieloosobowa grupa doradców, którzy są w stanie oceniać nasze kierunki, nasze pomysły albo wręcz podpowiadać nam, jak tę strategię budować. Potrzebny jest taki głęboko merytoryczny głos, który pozwoli nam podjąć najbardziej trafne decyzje co do rozwoju szpitala.

Rada Klinicystów będzie działać również z myślą o Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, ponieważ lekarze, którzy ją tworzą, łączą pracę w szpitalu z kształceniem studentów.

SKŁAD RADY KLINICYSTÓW:

 1. prof. dr hab. med. Łukasz Dzieciuchowicz – przewodniczący
 2. prof. dr hab. n. med. Maria Gańczak
 3. prof. dr hab. n. med. Krzysztof Pawlaczyk
 4. prof. dr hab. n. med. Maciej Zabel
 5. dr hab. n. med. Paweł Golusiński, prof. UZ
 6. dr hab. n. med. Tomasz Huzarski, prof. UZ
 7. dr hab. n. med. Daniel Kotrych, prof. UZ
 8. dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ
 9. dr hab. n. med. Maciej Salagierski, prof. UZ
 10. dr hab. n. med. Marcin Zaniew, prof. UZ
 11. dr n. med. Szymon Jurga – wiceprzewodniczący
 12. dr n. med. Marek Szwiec
 13. dr n. med. Wojciech Wierzchołowski
 14. dr n. med. Róża Poźniak Balicka
 15. lek. Wiesław Wojciech Świtała

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: