UCZELNIA:

Ks. Prüfer: kupowanie prezentów to nic złego

– W kupowaniu prezentów nie ma nic złego – twierdzi ksiądz Prüfer. – Kupowanie prezentów na miarę naszych możliwości, bo wiadomo, że student to generalnie człowiek dość ubogi, to też jest piękna rzecz i ona wcale nie musi stać w konflikcie z przeżywaniem świąt. Wręcz przeciwnie, sensowne, rozsądne i mądre prezenty mogą nam sprawiać wielką radość. Mało tego, mogą nam przypominać o tym co jest istotne – dodał duszpasterz akademicki.
 
Ks. dr Paweł Prüfer w „Kwadransie Akademickim mówił również o przezywaniu świąt Bożego Narodzenia. Według niego wyprawa do rodzinnego domu jest jednym z ważniejszych punktów w najbliższym czasie. – Spędzą je (studenci – red.) w gronie rodzinnym, a wiadomo, że dom rodzinny stwarza bardzo fajną, specyficzną atmosferę świąteczną i bardzo dużo zleży wtedy od studentów – powiedział gość „Kwadransa Akademickiego”.
 
Duszpasterz namawiał również do uczestnictwa w pasterce. – Do tego zachęcam, żeby na pewno pójść na pasterkę, ale jak się może uda coś jeszcze, to też by było fajnie.
 
W „Kwadransie Akademickiem” ks. dr Paweł Prüfer mówił również o kontaktach duszpasterstwa ze studentami. Podkreślił, że duży wkład w działalność katolicką na Uniwersytecie Zielonogórskim ma koło „Pais”. Całą rozmowę z Duszpasterzem Akademickim znajdziecie poniżej.

 

Autor: Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00