UCZELNIA:

Koła Architektów zaczyna działalność

Dlaczego architekci postanowili promować swoją działalność? O to zapytaliśmy Joannę Widzińską, szefową tej organizacji studenckiej. – Jesteśmy pierwszym rocznikiem architektury na Uniwersytecie Zielonogórskim i chcieliśmy zaistnieć w życiu studenckim. Potrzebujemy wsparcia zarówno studentów jak i wykładowców, ponieważ dopiero zaczynamy swoja działalność, zaczynamy się rozwijać – wyjaśnia przewodnicząca Koła Architektów.
 
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele nowej organizacji złożyli wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwolą na działalność koła na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jakie są główne cele nowej organizacji? – Takie koło ma na celu rozwój naszych zainteresowań związanych oczywiście z architekturą czy budownictwem. Chcemy wprowadzić w życie różne projekty – zdradza szefowa koła.
 
Joanna Widzińska powiedziała nam również, że Architekci chcieliby zapraszać wykładowców z innych uczelni na seminaria. Dodajmy też, że opiekunem naukowych nowej organizacji studenckiej jest dr Wojciech Eckert. Koło Architektów nie ma jeszcze swojego adresu mailowego. Do poczynań nowej organizacji studenckiej na UZecie będziemy jeszcz wracać.

Autor: Mateusz Kasperczyk, Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00