UCZELNIA:

Kocha matematykę od dziecka. Alicja Frącek kolejną absolwentką extra

Od najmłodszych lat interesowała się matematyką, a miłość do liczb zaszczepił w niej tata. Obecnie spełniła swoje dziecięce marzenie związane z pracą w szkole. Poznajcie Absolwentkę Extra Uniwersytetu Zielonogórskiego Alicję Frącek. Swoje wyróżnienie odebrała w marcu.

Duży wpływ na rozwój matematycznych umiejętności miały książki, które czytała po lekcjach, gry logiczne, szachy czy rozwiązywanie sudoku. To także miało wpływ na przygotowanie do egzaminu maturalnego, bo nie musiała pobierać korepetycji, a nawet sama ich udzielała pomagając kolegom z klasy. Uniwersytet Zielonogórski był pierwszym wyborem. Studiowanie nie tylko rozwinęło naukowe horyzonty, pozwoliło też działać w Laboratorium Matematycznym “Paradoks”

Staraliśmy się przekazać wiedzę w sposób ciekawy i przyjazny. Dominowały gry i logiczne zagadki, prowadziliśmy także lekcje dla uczniów. Trzeba też umieć przekazać informacje, aby nikogo nie zanudzić i zachęcić do polubienia matematyki. Warto również w inny sposób podejść do uczniów, którzy nie za bardzo lubią liczyć.

 

Alicja Frącek może też pochwalić się bardzo dobrym wynikiem pracy magisterskiej która dotyczyła: Sprawiedliwej listowej lesistości grafu. Czy są wspomniane grafy?

Ogólnie w całej tej pracy zajmuje się teorią grafów. Przede wszystkim, to jest kolorowanie tych grafów, nadawanie im oznaczeń. Graf jest zbiorem wierzchołków i krawędzi.

 

Obecnie pracuje w szkole w Zbąszynku ucząc młodzież w technikum. Więcej o absolwentce extra Alicji Frącek w naszym cyklu “Gość na 96FM”

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00