KULTURA:UCZELNIA:

Kluby studenckie – co w nich znajdziemy? [UZ Nawigator]

W cotygodniowym przewodniku po Uniwersytecie Zielonogórskim zaglądamy do klubów studenckich. Studia są przecież również po to, żeby się bawić. A gdzie bawić się zgodnie ze swoimi upodobaniami i zainteresowaniami?

Studenci z kampusu B mają do wyboru dwa miejsca. Pierwsze to klub WySPa (dawna kotłownia), gdzie gości muzyka rockowa i hip hop. Koncerty grały tam już m.in. grupy Acid Drinkers i Farben Lehre. Klub słynie również z tego, że jest organizatorem wydarzeń w trakcie Bachanaliów.

Ważnym elementem kultury studenckiej był – i można powiedzieć, że nadal pozostaje – kabaret. Wielu artystów znanych w całej Polsce zaczynało od występów w klubie Gęba. Dziś wciąż odbywają się tam imprezy rozrywkowe: improwizacje, stand up, Playback Show czy pokazy premierowych skeczy kabaretów. Są nawet… spotkania z cyklu „Pogadaj z Czarnym. Studencka dyskusja o Bogu i nie tylko”.

Kampus A wie natomiast, jak dobrze bawić się „U Ojca”. Taką nazwę nosi klub przy ulicy prof. Szafrana. Organizuje poniedziałki i czwartki studenckie, tam również odbywa się konkurs piosenki „UZ Factor”.

O tym, co oferują kluby studenckie w Zielonej Górze, posłuchacie również w ostatniej audycji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00