UCZELNIA:

Jedziesz na grillowanie? Przy okazji zabezpiecz się… wiedzą o HIV i AIDS

Zabawa w studenckim gronie nie może przesłonić najważniejszego – bezpieczeństwa. Studenci kierunku lekarskiego, zrzeszeni w zielonogórskim oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, uświadamiają, na czym polega bezpieczne współżycie. W tym celu zorganizowali akcję „Tramwaj zwany pożądaniem”.

Udekorowany na tę okazję autobus MZK wiezie studentów na Wielkie Grillowanie. Jednocześnie jego pasażerowie poszerzają w nim swoją wiedzę na temat HIV i AIDS. W rolę edukatorów weszli właśnie przyszli medycy. Chcą, by wiedza na temat ryzyka zakażenia i zachorowania nikogo nie zawstydzała i obalają mity, których wciąż jest wiele.

Ludzie reagują bardzo różnie, ale zazwyczaj pozytywnie. Bardzo często są zaskoczeni, że wirus przenosi się w taki, a nie inny sposób. Widać, że akcja przynosi dużo dobrego.Piotr Politański
Dużo osób nadal mówi o przenoszeniu HIV przez ślinę i dotyk. Mówimy o tych faktycznych drogach zakażenia i wydzielinach, które przenoszą HIV. Wciąż jest to temat tabu, ludzie wstydzą się o tym mówić, używać niektórych słów. Ale ci, którzy do nas podchodzą, podejmują tę rozmowę.Aleksandra Buczek

Jakie są faktyczne drogi zakażenia HIV? To między innymi krew, nasienie i wydzielina z pochwy. W kontaktach seksualnych między kobietą a mężczyzną na zakażenie HIV bardziej podatne są kobiety. Tego można dowiedzieć się z quizu, który przygotowali studenci. To zapewne nie jedyna odsłona tej akcji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: