UCZELNIA:

Jak zdobyć pieniądze na UZecie?

– Studenci mają bardzo duży problem, biurokracja jest naprawdę rozbudowana na naszej uczelni. Im więcej będą mieli informacji szczegółowych, tym łatwiej będzie im załatwiać swoje sprawy – mówiła Katarzyna Litwin z Działu Spraw Studenckich.
 
Szkolenie było potrzebne, ponieważ organizacje studenckie na UZecie mają swoje potrzeby. Jakie? O tym Michał Żejmo z Astronomicznego Koła Naukowego. – My jako Koło Astronomów potrzebujemy jeździć gdzieś, gdzie będziemy prowadzić różne obserwacje, np. do obserwatoriów czy chociażby na plener. Chcemy dowiedzieć się, jak zorganizować po prostu pieniądze, jak wypełnić wszystkie papiery, żeby to się udało – wyjaśnia młody astronom.
 
Niestety na spotkaniu pojawiła garstka spośród przedstawicieli wszystkich organizacji studenckich. Ci, którzy przyszli, nie mogą żałować, ponieważ jak twierdzi Mateusz Mycyk z militarnego koła „Bastion” wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła. – Przydaje się takie szkolenie, bo warto sobie przypomnieć, jak to wszystko działa.
 
Według Marka Herejczaka, przewodniczącego Parlamentu Studenckiego, konieczne jest podobne szklenie z zakresu promocji działalności kół naukowych.
 

Autor: Kamil Żeberski, Karol Tokarczyk

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00