UCZELNIA:

Jak napisać dobre CV?

Zapytaliśmy studentów co umieszczają i na co zwracają uwagę w swoich życiorysach. – Najważniejsze sprawy, które są związane z pracą, jakieś doświadczenie,  wspomnieć o jakimś hobby. Moje CV zależy od profilu firmy, ale ogólnie i tak wszystkie wzory można znaleźć w Internecie – usłyszeliśmy na korytarzach Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pozornie łatwe  dokumenty aplikacyjne stwarzają liczne komplikacje przy ich redagowaniu.
 
– Jest kilka elementów na które trzeba zwrócić szczególną uwagę – twierdzi Katarzyna Bemben, doradca zawodowy w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze, która  powiedziała nam co zawiera poprawnie napisany życiorys. – Na pewno CV powinno mieć własny, wyrazisty styl. To właściwie nie powinien być taki dokument książkowy. Jeżeli chcemy się wyróżnić z tłumu to powinniśmy czymś zabłysnąć. Należy zamieścić najistotniejsze z punktu widzenia pracodawcy informacje – wylicza specjalistka.
 
Katarzyna Bemben zwróciła też uwagę na listy motywacyjne. – Nie należy powtarzać w nich informacji zawartych w życiorysie. Należy za to pokazać część swojej osobowości – wyjaśnia doradca zawodowy. Dodatkowo trzeba wykazać się wiedzą na temat potencjalnego pracodawcy.
 
Warto powtórzyć sobie informacje z zakresu rekrutacji ponieważ w tym roku sytuacja na rynku pracy nie jest najlepsza. Ile CV trzeba wysłać, aby otrzymać zatrudnienie? Bezrobotni twierdzą, że sytuacja w porównaniu do ubiegłego roku znacznie się pogorszyła. Nawet fachowcy muszą wysyłać po kilkanaście CV.

Autor: Katarzyna Zagożdzon

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00