LUBUSKIE:UCZELNIA:

Od inicjatywy do nowej ustawy. Ze studentami to proste!

Inicjatywa ustawodawcza to wciąż niedoceniana forma wpływu obywateli na obowiązujące przepisy prawa. Często przeszkodą jest długa droga, jaka dzieli Polaka od pomysłu do wprowadzenia jakiegoś przepisu. Stowarzyszenie Obywatel Ma Głos pokazuje jednak, że warto wychodzić z nim na zewnątrz i szukać wsparcia.

Organizację założyli absolwenci UZ oraz obecni studenci prawa. Jej siedziba mieści się w Sulechowie. Stowarzyszenie chce pomagać w zmianie polskiego prawa. Propozycje obywateli miałyby pojawiać się na uruchomionej w tym celu platformie internetowej.

Uważamy, że ludzie chcą zmian. Ze względu na problem z ich wdrożeniem, nie sygnalizują ich szerzej. Tworząc narzędzie w stowarzyszeniu, chcemy, żeby każdy mógł się podzielić propozycją zmian. W zasadzie na tym rola zgłaszającego się kończy. My przejmujemy całą pracę, jaka wiąże się z wdrożeniem zmian.Jakub Tyliszczak, prezes stowarzyszenia Obywatel Ma Głos

Problemy z wprowadzeniem przepisów, jakie obywatelom wydają się niezbędne, Jakub Tyliszczak zna z własnego doświadczenia. Jego inicjatywa dotyczyła zmian w przepisach dotyczących przedsiębiorców. Okazało się, że pochłonęłaby mnóstwo czasu i pieniędzy.

Obecnie trwają prace nad uruchomieniem wspomnianej platformy dla pomysłodawców ustaw. Członkowie stowarzyszenia poszukują wsparcia finansowego, np. poprzez darowiznę oraz merytorycznego, ze strony ekspertów.

W obecnej chwili możliwości wsparcia stowarzyszenia jest kilka. Może to być darowizna, może to być – do czego serdecznie zapraszam – zostanie członkiem wspierającym stowarzyszenia. A prawdopodobnie pod koniec listopada rozpoczniemy zbiórkę crowdfundingową w celu zebrania kwoty na zakodowanie platformy i działalność statutową.Jakub Tyliszczak

Najbliższe spotkanie z udziałem Stowarzyszenia Obywatel Ma Głos – 24 listopada w zborze w Sulechowie. Więcej w rozmowie Mateusza Kasperczyka z Jakubem Tyliszczakiem.

Godzina Rektorska – Jakub Tyliszczak

Działalność stowarzyszenia możecie poznać też za pośrednictwem strony www.obywatelmaglos.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: