UCZELNIA:

Hogwart w Zielonej Górze, czyli studenci prawa na magicznej rozprawie sądowej!

Moot court, czyli fikcyjna rozprawa sądowa to forma praktycznych zajęć dla studentów prawa. Pozwala im zorientować się, z czym już jako prawnicy mogą mieć do czynienia w sądzie. Członkowie stowarzyszenia ELSA Zielona Góra postanowili, że połączą ją… z zamiłowaniem do serii książek o Harrym Potterze.

– Wszystko będzie magiczne: od kazusu, czyli przedmiotu sporu fikcyjnej rozprawy, po jury – zapowiada Marcela Bolechowska, wiceprezes ELSA Zielona Góra ds. działalności naukowej.

Przygotowujemy się na przykład w taki sposób, że wszystkie podstawy prawne, czyli wszelkie kazusy będą przeredagowane na świat magiczny Harry’ego Pottera. Będą też dekoracje. Czyli dbamy nie tylko o rzeczy prawne, ale także organizacyjne, o sam klimat.Marcela Bolechowska

Praktycznych zajęć na studiach prawniczych jest bardzo mało. Tymczasem studenci muszą być oswojeni np. z publicznymi wystąpieniami. Moot court jest konkursem, który pomaga im się tego nauczyć.

Chcemy umożliwić samym sobie (ponieważ ELSA jak najbardziej na tym korzysta), ale też studentom wcielenie się w rolę przyszłego adwokata czy prokuratora i sprawdzenia, jak to w rzeczywistości wychodzi. Ale jednak troszeczkę pół żartem, żeby nie było całego tego patosu, powagi sądowej.Katarzyna Cimek, dyrektor ds. PR-u ELSA Zielona Góra

W konkursie mogą wziąć udział studenci prawa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Moot court odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia o 15:00 w sali 010 w budynku przy Placu Słowiańskim 9.

Katarzyna Cimek, Marcela Bolechowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: