UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Historia, muzyka i poezja po obu stronach Odry – VII Dni Polsko-Niemieckie

Wkrótce Uniwersytet Zielonogórski będzie gospodarzem siódmych Dni Polsko-Niemieckich. W tym roku ich hasło brzmi „Odkrywajmy, co nas łączy”.

Centrum Kultury i Języka Niemieckiego naszej uczelni przygotowało wystawę zdjęć z dawnej fabryki DAG Christianstadt na terenie Krzystkowic. Fotografie wykonali studenci z Zielonej Góry i Cottbus. Ekspozycję można oglądać w Centrum Przyrodniczym.

W rektoracie uniwersytetu usłyszymy natomiast koncert Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej z Frankfurtu nad Odrą i Zielonej Góry.

Wydarzenia w ramach Dni Polsko-Niemieckich odbędą się między 8 października a 3 listopada. Poniżej podajemy szczegółowy program.

PROGRAM VII DNI POLSKO-NIEMIECKICH

8 października, o godz. 16:00, w Filii WIMBP im. C. Norwida przy ul. Podgórnej 45 zostanie otwarta wystawa Widokówki z literackich miejsc w Niemczech.

17 października o godz. 18:00 w klubie muzycznym Piekarnia Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej 13, Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na spotkanie: Moje spojrzenie na Polskę. Będzie to spotkanie z prof. Dieterem Bingen’em, dyrektorem Deutsches Polen Institut w Darmstadt.

21 października o godz. 18:00 w auli 205 w siedzibie rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 odbędzie się koncert Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej z Frankfurtu nad Odrą i Zielonej Góry (wejście na koncert za zaproszeniami).

21 października w siedzibie zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w godzinach przedpołudniowych odbędzie się spotkanie DTV Cottbus z członkami UTW na temat: Poezja Eryki Schirmer dla Seniorów.

Od 20 września do 3 listopada 2019 r. w ramach Dni Polsko-Niemieckich w Centrum Przyrodniczym działającym w ramach Centrum Nauki Keplera gości wystawa Kształtowanie kultury pamięci na temat pracy przymusowej i Holocaustu jako zadanie transgraniczne. Ta polsko-niemiecka wystawa prezentuje zdjęcia autorstwa polskich studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego i niemieckich studentów z Cottbus z Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego Cottbus-Senftenberg (BTU CS), wykonane na terenie Krzystkowic/Chrstianstadt Alfred Nobel DAG.

CKiJN UZ od początku swojej działalności współpracuje z WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze. Również w tym roku, w dniach 8, 9, 10 października w godzinach przedpołudniowych w Oddziale dla Dzieci odbędą się Gry i zabawy z językiem niemieckim w których będą uczestniczyli uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: