UCZELNIA:

Gratka nie tylko dla informatyków

Inicjatywa Akademicka stworzona została przez firmę IBM, w celu wspierania edukacji w zakresie nowoczesnych technologii oraz rozwijania współpracy firmy z uczelniami wyższymi z całego świata. Obecnie w ramach Inicjatywy Akademickiej uczestniczy ponad 150 uczelni z całego świata, w tym 13 głównych ośrodków akademickich z Polski.

Głównymi celami Inicjatywy Akademickiej jest wspomaganie uczelni w kształceniu wysoko wykwalifikowanych kadr inżynierskich z dziedziny IT.

Studenci dzięki przygotowanym specjalnie w tym celu zdalnym laboratoriom, mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w technologiach serwerowych. Umożliwia to kształcenie studentów na najnowszych rozwiązaniach stosowanych przez firmę IBM, bez potrzeby ponoszenia kosztów ze strony uczelni. Udostępniony na potrzeby Inicjatywy Akademickiej portal internetowy, umożliwia na bezpłatny dostęp do oprogramowania, materiałów szkoleniowych i podręczników.

 
Firma IBM posiada w swojej ofercie szereg produktów informatycznych o ugruntowanej pozycji, których poznanie w ramach programu studiów przyczyni się do podniesienia poziomu kształcenia studentów informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. W ramach Inicjatywy Akademickiej prowadzone są wykłady dla studentów przez najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin IT. Również nauczyciele akademiccy mogą uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez pracowników firmy IBM z całego świata w ramach Szkoły Letniej IBM. Dodatkowym atutem współpracy pracowników naukowych z firmą IBM jest możliwość prowadzenia wspólnych badań. Firma IBM jest otwarta na zespoły badawcze prowadzące badania nad technologiami IT.

Poprzez specjalne programy edukacyjne, Inicjatywa Akademicka promuje wybitne uzdolnienia studentów i absolwentów uczelni technicznych. W ramach Inicjatywy Akademickiej istniej możliwość odbycie praktyki studenckiej organizowanej w firmie IBM. Daje to studentowi możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, środowiskiem pracy w korporacji Amerykańskiej, nawiązanie relacji z pracownikami IBM oraz daje szansę na dalszy rozwój w IBM lub w firmie partnerskiej.

Odbywające się w dniu 4 listopada 2009 szkolenie IBM Academic Day jest częścią programu darmowych wykładów dla studentów prowadzonych przez ekspertów IT z firmy IBM. W ramach pięciu wykładów zostaną zaprezentowane studentom warunki uczestniczenia w praktykach studenckich organizowanych przez firmę IBM, mechanizmy wirtualizacji stosowane na platformach IBM System, kierunki badań prowadzonych przez ośrodki badawcze IBM Research oraz najnowsze narzędzia do pracy grupowej i hierarchicznego przechowywania informacji.

 

Autor: www.UZetka.pl

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00