UCZELNIA:

Działalność papieża z akademickiego punktu widzenia. Konferencja o filozofii, literaturze i sztuce w naukach Jana Pawła II

Po raz drugi Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego i goście z innych uczelni opowiedzą o duchowym dziedzictwie papieża Polaka. Konferencja naukowa „Kultura nie tylko literacka. W kręgu myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II” doczekała się kontynuacji.

Pierwsza część spotkania odbyła się w listopadzie 2015 roku. Już wtedy podjęto decyzję, że konferencja będzie organizowana cyklicznie. Tak jak poprzednio, ma ona charakter interdyscyplinarny. Do udziału zostali zaproszeni literaturoznawcy, językoznawcy, historycy, filozofowie, teologowie i osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą.

Referaty będą dotyczyć m.in. działalności naukowej i artystycznej przed wyborem kard. Karola Wojtyły na papieża oraz medialnego wizerunku Jana Pawła II i odbioru jego nauk. O epizodycznym prezentowaniu postaci papieża w filmach będzie mówić prof. Dorota Kulczycka, przedstawicielka zielonogórskiej uczelni. Na temat śmierci Jana Pawła II widzianej z perspektywy zwykłych ludzi głos zabierze natomiast ks. prof. Stefan Radziszewski z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Łącznie zaprezentowanych będzie 16 referatów.

Konferencja odbędzie się 3 kwietnia od godziny 9:00 do 18:00 w bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00