UCZELNIA:

Druga i Trzecia Niepodległość: Bilans 20 lat

Rocznice, 70-ta rozpoczęcia II Wojny Światowej oraz 20-ta upadku komunizmu, zdaniem organizatorów są doskonałą okazją do podsumowań. Ważne, jak podkreśla prof. Jarosław Macała z Instytutu Politologii, są też porównania – To jest zadanie najtrudniejsze. O ile przez lata napisano tysiące publikacji na temat II RP, o tyle to co się dzieje przez dwadzieścia lat, od 1989 roku cały czas się tworzy – wyjaśnił zielonogórski politolog.
 
Profesor Macała podkreślił, że konferencja będzie krążyć wokół kilku najważniejszych tematów. – Spróbowaliśmy znaleźć pewne problemy węzłowe, wokół których te nasze obrady się będą toczyć. Te problemy to są kwestie międzynarodowe, problemy samorządu. To jest wreszcie społeczeństwo i polityka – wymienia Macała. To nie wszystko czym zajmą się naukowcy. W kręgu ich zainteresowań są też kwestie mniejszości narodowych oraz religijne.
 
Na konferencje zaprosił prof. Tomasz Nodzyński z Instytutu Historii. – Liczymy na studentów i zapraszamy wszystkich żaków, którzy są w Zielonej Górze i okolicach. Mogą przyjść i posłuchać bardzo interesujących dyskusji. Zapraszamy w ogóle wszystkich, którzy interesują się historią i współczesnością – zachęca prof. Nodzyński.
 
Konferencja odbędzie się w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Licealnej 9. Rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o 9:00.

Autor: Radio Index

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00