UCZELNIA:

Dla matematyków, ale i językowych talentów. Konkurs „Matematyka bez Granic” w Lubuskiem

Prawie 4 tysiące lubuskich uczniów bierze udział w finałowym etapie konkursu „Matematyka bez Granic”. Reprezentują oni 160 klas i 55 szkół z województwa. W Zielonej Górze w konkursie startują uczniowie z pięciu szkół podstawowych i trzech liceów.

Młodzież rozwiąże zadania matematyczne, ale będzie musiała też wykazać się znajomością języków obcych. Jedno zadanie będzie bowiem podane w języku angielskim, niemieckim czy włoskim. Uczniowie przetłumaczą jego treść, dopiero rozwiążą, a odpowiedź zapiszą w języku obcym.

Matematyczne zmagania dla licealistów i młodzieży ze szkoły podstawowej odbywają się w kategorii „Senior”. Startują w nich całe klasy. W Zielonej Górze są to między innymi klasy ze Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 18 i I Liceum Ogólnokształcącego.

Finałowy etap konkursu we wszystkich szkołach, które w nim uczestniczą, potrwa dziś (27 lutego) do godziny 11:30. Podsumowanie tego etapu nastąpi 3 czerwca na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00