UCZELNIA:

Co z nowym rokiem akademickim? „Może być nieduże przesunięcie” [UZ Nawigator]

Epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczelnia musiała ponieść nieplanowane wydatki, m.in. na środki ochronne dla pracowników. Konieczny był także zakup dodatkowego wyposażenia, np. laptopów, ponieważ 80% osób zatrudnionych na UZ wykonuje swoją pracę zdalnie.

Władze uczelni są w kontakcie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na razie nic nie wskazuje na to, by resort zmniejszył wsparcie dla uniwersytetu.

To, co już widzimy na dzisiaj: przez to, że mamy wstrzymaną realizację imprez uczelnianych i tych imprez, które są realizowane przez kontrahentów zewnętrznych w naszych obiektach, wpływ środków na pewno będzie znacznie mniejszy. Na pewno też wpływy z domów studenta, ponieważ studenci oczywiście nie mieszkają w tych domach, więc opłaty zostały zawieszone. To na pewno są środki, których nie otrzymamy. Jeżeli chodzi o subwencje – tutaj na razie nie mamy żadnego sygnału, żeby miała ona ulec jakiemukolwiek zmniejszeniu.

Nowy rok akademicki ma się rozpocząć zgodnie z planem – w październiku.

Ministerstwo zakłada, że prawdopodobnie ten rok akademicki powinien się rozpocząć normalnie, czyli 1 października. Mówi się, że może być ewentualnie nieduże przesunięcie. Taka informacja pojawiła się na stronie ministerstwa. Myślę, że wszystkie uczelnie dołożą wszelkich starań, żeby jak najlepiej przygotować rekrutację we wrześniu i żeby wszyscy, którzy chcą podjąć studia, mogli je rozpocząć.

Całej audycji „UZ Nawigator” możecie wysłuchać poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: