UCZELNIA:

„Cieszę się, że zostałam doceniona”. Studenci UZ ze stypendiami ministra

Ponad 1000 studentów w kraju złożyło wnioski o stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W tym gronie znaleźli się również studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. I mogą mówić o dużym sukcesie. Aż 7 osób z naszej uczelni odebrało ministerialne nagrody.

Zielonogórscy żacy mają na koncie liczne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. To właśnie one miały znaczenie przy ubieganiu się o stypendium.

W przypadku naszej uczelni, gdzie siedmiu studentów dostaje stypendia od pana ministra, na pewno warto podkreślić, że są to studenci, którzy wyrastają ponad przeciętność. Zwłaszcza, że wymagania dotyczące tych wszystkich prac, które stawia się kandydatom do stypendiów, są bardzo wysokie. To są właściwie prace o charakterze naukowym, więc rzeczywiście ta działalność studencka wpisuje się po części w działalność naukową uczelni.prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jedną z tegorocznych stypendystek jest Małgorzata Kochańska, studentka kierunku lekarskiego. Nagrodę otrzymała za wyniki sportowe. Może pochwalić się mistrzostwem Europy w taekwondo.

To wystarczyło do otrzymania stypendium. Jeszcze do mnie nie dociera, że się udało w końcu dostać jakieś stypendium sportowe. Generalnie ciężko jest zdobyć jakiekolwiek stypendium sportowe, więc cieszę się, że udało się aż takie i że w końcu zostałam doceniona.Małgorzata Kochańska

Każde kolejne stypendium jest powodem do dumy dla uczelni, ale również – zachętą dla innych studentów. Prof. Wojciech Strzyżewski przypomniał, że na uniwersytecie funkcjonuje ponad 130 kół naukowych, w których można rozwijać zainteresowania. Działalność w nich może być wstępem do pracy na swój dorobek, który może zostać nagrodzony otrzymaniem ministerialnego stypendium.

STUDENCI UZ NAGRODZENI STYPENDIAMI MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Jędrzej Dragan – Collegium Medicum, kierunek lekarski;

Hubert Gliński – Wydział Ekonomii i Zarządzania, kierunek logistyka;

Anna Goń – Wydział Ekonomii i Zarządzania, kierunek logistyka;

Małgorzata Kochańska – Collegium Medicum, kierunek lekarski;

Justyna Pękalska – Wydział Ekonomii i Zarządzania, kierunek logistyka;

Izabela Sak – Wydział Artystyczny, kierunek malarstwo;

Anna Sokalska – Wydział Ekonomii i Zarządzania.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: